Nowy standard DVB-T

Nowy standard DVB-T

W tym roku już w wielu regionach Polski całkowicie wyłączone zostaną nadajniki analogowego sygnału telewizyjnego. Co za tym idzie poprawi się jakość obrazu, a widzowie zyskać mogą dostęp do szeregu dodatkowych usług w ramach telewizji cyfrowej. Warto przy tym pamiętać o kilku istotnych, związanych z taką migracją kwestiach.

Zwłaszcza, że szczególnie w regionach w których wyłączone mają być analogowe nadajniki telewizyjne, nasila się także działalność osób, oferujących specjalne urządzenia, które mają umożliwić odbiór sygnału telewizji cyfrowej. Po cenach dosyć mocno przewyższających ceny rynkowe.

Taki sprzęt może się okazać potrzeby, ale tylko w przypadku stosunkowo niewielkiej liczby użytkowników. Dotyczy to zwłaszcza tych którzy mają telewizory dosyć starego typu. Wtedy faktycznie odbiór telewizji cyfrowej wymagać może zastosowania dodatkowego urządzenia STB. To nic innego jak zewnętrzny dekoder telewizyjny. Osoby które korzystają z oferty komercyjnych operatorów, zwykle i tak otrzymują określony dekoder telewizyjny w prezencie czy też za niewielką opłatą uiszczaną przy podpisywaniu umowy. Dla tych wszystkich, którzy posiadają nowsze odbiorniki zmiana sposobu nadawania sygnału telewizyjnego nie musi oznaczać konieczności podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań z tego zakresu.

Zobacz też: http://www.upc.pl/telewizja/poznaj-telewizje-cyfrowa/

Wskazane jest natomiast ponowne wyszukanie programów telewizyjnych, co można zrobić w bardzo prosty sposób. W nowych multipleksach bowiem pojawia się miejsce na zdecydowanie większą liczbę programów telewizyjnych, tak więc widzowie będą mieli dostęp do zdecydowanie szerszej oferty programowej. Już teraz dostępne są zresztą na publicznych multipleksach programy telewizyjne w wysokiej jakości FULL HD. Także jeśli chodzi o ofertę programową komercyjnych operatorów to programy w najwyższej dostępnej obecnie jakości stanowią już coraz większą część wszystkich programów telewizyjnych. Dodatkowo pojawiają się także programy trójwymiarowe, czy też w pełni interaktywne co sprawia, że oferta programowa jest o wiele atrakcyjniejsza dla widzów.

Podobne wpisy:

Zostaw komentarz