Telewizja satelitarna, a kablówka

Telewizja satelitarna, a kablówka

Obie te formy odbioru telewizji cyfrowej są często ze sobą porównywane. Widzowie zastanawiają się nad tym która oferta będzie dla nich korzystniejsza. Jest to dosyć trudny wybór bowiem zarówno sieci kablowe jak i telewizja cyfrowa mają bardzo wiele do zaoferowania.

Zacząć można od tego, że praktycznie rzecz biorąc w obu przypadkach sygnał telewizyjny odbierany jest w zasadzie tak samo. W przypadku telewizji satelitarnej to sam widz instaluje na przykład w domu specjalną antenę, która wykorzystuje do odbioru sygnału telewizyjnego.

Jest to można powiedzieć odbiór bezpośredni, a jakość obrazu w dużym stopniu jest uzależniona od tego jakim konwenterem dysponuje użytkownik oraz jakiej klasy dekoder jest przez niego wykorzystywany. W sieciach kablowych cała infrastruktura jest zapewniona przez firmę, która jest dostawcą usługi. W praktyce takie firmy na ogół dysponują o wiele lepszym sprzętem, co rzecz jasna przekłada się na jakość obrazu, który ostatecznie dociera do telewidza. Teoretycznie przynajmniej widzowie mogą w swoim zakresie nabyć na rynku sprzęt lepszy niż ten, którym dysponują operatorzy, ale liczyć należy się wtedy z większymi wydatkami oraz koniecznością wymiany takiego sprzętu co pewien czas, jeśli nadal chcemy mieć lepszą jakość obrazu niż ta, która jest oferowana w kablówce.

Zobacz również: http://www.upc.pl/telewizja/pakiet-max-extra-hd/

W przypadku korzystania z kablówki znacznie zmiesza się też szansa na spadek jakości obrazu, spowodowany na przykład pogorszeniem się warunków atmosferycznych. Widzowie, którzy korzystają ze swoich własnych anten satelitarnych są narażeni w zdecydowanie większym stopniu na tego typu problemy. Dawniej, gdy liczba programów telewizyjnych była o wiele większa dla osób które korzystały z własnych anten satelitarnych, wiele przemawiało właśnie za taką formą korzystania z telewizji komercyjnej. Obecnie oferta operatorów kablowych jest równie bogata, tak więc korzystanie z telewizji kablowej może być o wiele lepszym pomysłem. Nie wymaga bowiem ona dokonywania jakiejkolwiek dodatkowej instalacji zewnętrznych anten. Większa liczba operatorów w ten sposób daje widzom dostęp do specjalnych ofert programowych czy też niektórych usług takich jak niezwykle popularna telewizja na życzenie.

Podobne wpisy:

Zostaw komentarz