Telewizja satelitarna

Telewizja satelitarna

Obecnie nowoczesna cyfrowa telewizja kablowa dociera już w coraz większą liczbę miejsc. Z tego też powodu warto jest zastanowić się, czy aby faktycznie potrzebna jest nam telewizja satelitarna. W wielu przypadkach jest to oczywiście bardzo wygodna opcja, która może być pod pewnymi względami lepsza od tego co mogą zaoferować operatorzy kablowi.

Na pewno w ten sposób użytkownik nie będzie miał dostępu do tak zwanych usług pakietowych, czyli chociażby możliwości skorzystania z szybkiego Internetu stacjonarnego. Może to przeważyć nad tym, jaką decyzję dokładnie podjąć będzie chciał użytkownik.

W cyfrowej telewizji satelitarnej przez pewien czas niedostępne były także dodatkowe usługi, takie jak na przykład telewizja na życzenie. Obecnie są one tak samo dostępne i dla widzów którzy korzystają z własnych anten satelitarnych i dla użytkowników kablówki. Pewną wadą w przypadku telewizji satelitarnej jest to, że użytkownik sam musi zainstalować antenę satelitarną. Zaletą jest natomiast fakt, że dzięki temu ma on dostęp do sporej pulu programów telewizyjnych w tym także i tych darmowych. Nawet jeśli nie zostanie wykupiony abonament, to w dalszym ciągu można korzystać z anteny satelitarnej. W przypadku sieci kablowych nie jest to już takie oczywiste. Korzystanie z usługi wymaga bowiem opłacania abonamentu.

Między innymi o wiele łatwiej jest w przypadku telewizji cyfrowej zmieniać pakiety programowe z których będzie się korzystało. W zależności od rodzaju i rozmiaru anteny satelitarnej oraz oczywiście od tego jakiego typu konwenter zostanie zastosowany zwiększać może się liczba dostępnych programów telewizyjnych. W telewizji kablowej, między innymi za sprawą cyfryzacji zaobserwować można pod tym względem dosyć spory postęp. Obecnie w kablówce dostępnych może być nawet do 1000 różnych programów telewizyjnych. Natomiast widzowie, którzy korzystają z anten satelitarnych mogą mieć dostęp do oferty programowej składającej się nawet z kilku tysięcy i większej liczby programów telewizyjnych. Oczywiście spotkać można się i z takimi ofertami w których widzowie, korzystający z raczej niewielkich anten satelitarnych, mają dostęp do raczej małej liczby programów telewizyjnych.

Podobne wpisy:

Zostaw komentarz